categories

Kültür

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 37 (5 Sayfa)
Kaktüsler ve Diğer Sukulentler

Nail Kitabevi Yayınları

Kaktüsler ve Diğer Sukulentler

55,00TL

Nail Kitabevi Yayınları olarak ilgi gören bitki pratiği serimiz Orkide ve Bonsai’den sonra, yeni göz bebeğimiz Kaktüsler&diğer Sukulentler raflarda yerini aldı!Nail Kitabevi Yayınları olarak Orkide ve Bonsai bitki pratiği serisinin devamı niteliğinde olan Kaktüsler & diğer Sukulentler adlı kitap siz..

Atatürk Bizden Biri

Ceren Yayıncılık

Atatürk Bizden Biri

20,00TL

“Çıktık açık alınla on yılda her savaştan, On yılda on beş milyon genç yarattık her yaştan.”Atatürk’ün liderliğini yapmış olduğu bağımsızlık mücadelesi ve bu mücadele sırasında yaşadığı zorluklar ile yeni kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni bekleyen iç ve dış tehlikeler göz önünde bulundurulduğunda gençl..

Edirne’de Neo-Klasik Kentsel (Mimari) Yapılar

Ceren Yayıncılık

Edirne’de Neo-Klasik Kentsel (Mimari) Yapılar

30,00TL

Bu kitap Edirneli Araştırmacı-Yazar Oral Onur’un vefatından önce (29 Ekim 2013) hazırlamış olduğu özgün çalışmalarından biri olarak Edirne’de Türk Ampir (empire *) üslûbu mimari yapıların kısa tarihini tanıtmak amacıyla babam Oral Onur’un anısına yayımlanmıştır.19. yüzyılın birinci yarısının sonları..

Mutfak ve Kültür

Bilim ve Sanat Yayınları

Mutfak ve Kültür

50,00TL

Her şey ateşle, aşla, aşkla, inançla başladı.Çiğnediğimiz her lokma, yuttuğumuz her ekmek, yediğimiz her yemek, her koku, her renk, her sunum insanlık tarihini anlattı; anlatmaya da devam ediyor...Neden bazı yiyecek ve içecekler kimi topluluklarda yasaklanırken kimilerinde kutsal sayıldı ve kutlamay..

Popüler Kültür ve Yüksek Kültür

Yapı Kredi Yayınları

Popüler Kültür ve Yüksek Kültür

30,00TL

Popüler kültür, kültürel eşitlik, sınıf ayrımı ve kent kültürü gibi konulardaki çalışmalarıyla tanınan Columbia Üniversitesi öğretim üyesi Herbert J. Gans, ilk kez 1974'te yayımladığı bu kitabı, 25 yıl sonra, yeni bır giriş bölümüyle birlikte her bölümün sonunda ilk değerlendirmelerini güncelleyen v..

Dostluk Üzerine

İz Yayıncılık

Dostluk Üzerine

65,00TL

"Dostluk Üzerine", merhum mücadele adamı Fethi Gemuhluoğlu'nun 22 Kasım 1975 tarihinde bir toplantıda yaptığı, ünü günümüze kadar ulaşmış bir konuşma metnidir. Kendisinin vefatından sonra defalarca basılmış, elden ele ulaşmış, milyonları etkilemiş bir manifestodur.Türk fikir ve düşünce hayatının yan..

Üç Nesil Üç Hayat

Bir Yayıncılık

Üç Nesil Üç Hayat

25,00TL

Genel olarak "dinî-kültürel değerler ve hayat" alanındaki değişim ve bu değişimin sonraki nesillere nasıl yansıdığı konusu başta akademisyenler olmak üzere birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Bu çalışma böyle bir ilginin sonucunda yapılmış bir doktora tezine dayalı olarak ortaya çıkmıştır ve azlığı..

Tanık

Çınaraltı Yayınları

Tanık

35,00TL

25 yıllık gazetecilik kariyerinde Afganistan, Irak, Sudan, Suriye, Kenya ve Somali gibi sıcak bölgelerde aylarca görev yapan; Bolu, Düzce ve Van depremlerinde yaşanan acılara ve hüzünlere tanıklık eden bir gazeteci…Kimi zaman savaş bölgelerinde, kimi zaman depremle yıkılan bir binanın enkazında ya d..

Feminist Pedagoji: Müzeler Hafıza Mekanları ve ...

İstos Yayıncılık

Feminist Pedagoji: Müzeler Hafıza Mekanları ve ...

50,00TL

Toplumsal hafızanın dönüşmesinde feminist pedagojinin rolü nedir? Feminist kuram ve feminist hareketin tartışmaları toplumsal hafıza alanına nasıl yansıyor? Kadın ve toplumsal cinsiyet müzelerinde ve hafıza mekânlarında, hangi feminist pedagojik yaklaşımlar geliştiriliyor ve uygulanıyor? Feminist Pe..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 37 (5 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux