categories

Gezi

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 20 (3 Sayfa)
Coğrafyamızı Adımlarken Hatırda Kalanlar

Ketebe Yayınları

Coğrafyamızı Adımlarken Hatırda Kalanlar

28,00TL

Her seyahat ayrı bir serüvendir. İnsan bir kere yola çıkmaya görsün, bambaşka dünyaların ve tecrübelerin içinde bulur kendini. Yolculuk bitip de eve döndüğünde ise artık ufku genişlemiş, bilgisi artmış, dünyanın gidişatına dair benzersiz müşahedelerle donanmıştır. Eski nesiller, ulaşım ve konaklama ..

Gökyüzünden Türkiye (3 Dilde)

Anadolu Ajansı

Gökyüzünden Türkiye (3 Dilde)

100,00TL

AA foto muhabirlerinin Türkiye'nin dört bir köşesinden drone ile çektiği fotoğrafların yer aldığı "Gökyüzünden Türkiye", İngilizce ve Arapça dilleri eklenerek yeni bir içerik ve tasarımla yayınlandı. Habercilik serüveni bir asra yaklaşan AA’nın deneyimli fotoğrafçılarının perspektifiyle oluşan bu ..

Tanrıdağından Sökün Ettik Yazıya

Gece Kitaplığı

Tanrıdağından Sökün Ettik Yazıya

30,00TL

Bu güne kadar Atayurt hikâyelerini yabancı seyyahların gözüyle, onların kaleminden okuduk. Bir bakıma buna mecburduk. Çünkü Türk bilincinin oluşmaya başladığı 20. Yüzyıl başlarından itibaren özellikle de Sovyet rejiminin kurulması ile Türk Dünyası ve onların yaşadığı coğrafya biz Batı Türklerine 70 ..

Yol Göl ve Gezi Yazıları

Matbuat Yayınları

Yol Göl ve Gezi Yazıları

22,00TL

Servet Somuncuoğlu'nun yazı kaleme almak için çok uzun saatler masa başında harcadığı mesaisinin dışında kalan zamanlarını seyahat ederek geçirdiğini söylemek abartılı olmayacaktır. Ömrünü yollarda geçiren bu seyyahın gezilerindeki eksenler çok katmanlıdır. Don Kazakları eserinden de hatırlanacağı g..

Seyahatname: Kaya Resimleri Gezi Notları

Matbuat Yayınları

Seyahatname: Kaya Resimleri Gezi Notları

30,00TL

Belgeselleri ses getiren Servet Somuncuoğlu'nun eski Türklerin tarihteki en eski izlerinin peşinden koşarak eşsiz bir fotoğraf albümü halinde miras bıraktığı Sibirya'dan Anadolu'ya Taştaki Türkler, Saymalı Taş - Gökyüzü Atları ve Damgaların Göçü - Kurgan isimli eserlerini ortaya çıkarmak için yıllar..

Doğu Ekspresinde Bir Kedi

Gece Kitaplığı

Doğu Ekspresinde Bir Kedi

39,00TL

Yüz yıllar önce haritalar ressamlar tarafından yapılırdı... Ve bir haritayı boyayacak olan ressam, eline paleti ve de fırçasını almadan önce gezginlerin kitaplarını okurdu... Ressam, haritayı önce bilgiyle beynine resmederdi...Onur Çimen’in gezi kitabını okurken, boş bir tuval karşısında harita çize..

Ücra Adalar Atlası

Kırmızı Kedi Yayınevi

Ücra Adalar Atlası

120,00TL

Bu kitaptaki bütün metinler kapsamlı araştırmalara dayanıyor, her ayrıntı gerçek olgulardan kaynaklanıyor. Hiçbir şey uydurmuş değilim. Fakat bu kaynakları keşfeden benim, onları eski ve nadir kitaplarda ben arayıp buldum, metinleri işledim ve denizciler keşfettikleri adaları nasıl sahipleniyorlarsa..

Köşe Bucak Dünya Dergisi Sayı: 46 Kasım - Ara...

Köşe Bucak Dünya Dergisi

Köşe Bucak Dünya Dergisi Sayı: 46 Kasım - Ara...

18,00TL

Bi Dolu DünyaOkudukça gezen gezdikçe okuyanların dergisi Köşe Bucak Dünya nın 46. Sayısı, her zaman ki gibi dünya’nın her köşesinden dosyalarıyla dop dolu.Orhan Kural Kapalı ülke Kuzey Kore’ye gidebilen nadir gezginlerden. Sizin için Kuzey Koreyi kaleme aldı. Salih Doğan İşkence Müzesini yazdı.Ayrıc..

Beş Paralı Seyahat

Kutlu Yayınevi

Beş Paralı Seyahat

37,50TL

Bu kitabı yazmaktaki başlıca amacım, genel kanının aksine, yüksek meblağlar ödemeksizin, yurt dışı gezilerinin de hem ufkumuzu genişletecek kadar zengin hem de keyif verecek bir şekilde yapılabileceğini gösterebilmenin yanı sıra, yaptığım seyahatlerim sırasında gördüğüm yerleri ve yaşadığım olayları..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 20 (3 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux