categories

Dünya Mutfağı

Gösterilen: 1 ile 8 arası, toplam: 8 (1 Sayfa)
Suşi Alaturka

Alfa Yayınları

Suşi Alaturka

25,00TL

Meze Suşiyle Buluşursa...“Arzu’nun suşileri, ne zaman yesem beni mest etmiştir. Küçük lezzet bombaları...” -Birce Akalay“Bence yemek, sanatın bir dalı olabilir. Arzu senin çok yetenekli olduğunu düşünüyorum, yediklerimiz için ellerine sağlık.” -Derya Alabora“Suşi Alaturka ismi bile lezzet vaat ediyo..

The Food Encyclopedia

Robert Rose

The Food Encyclopedia

290,00TL

Cooking is a wonderful adventure and it can be enjoyed to the fullest if you have an understanding of the definitions, history and origins of food and also fo the people who have made an impact in the culinary world.The Food Encyclopedia contains over 8,000 qords and sross-references on foods, wines..

Complete Curry Cookbook

Robert Rose

Complete Curry Cookbook

150,00TL

This delightful collection of curry recipes draws its inspiration from India, Thailand, China, England, Indonesia, and the Caribbean, using ingredients found in most supermarkets yet resulting in authentic tastes and flavors. Try Vegetables Masala; Chicken and Wild Mushroom Curry with Saffron; India..

Zengin Sofraların Lüks Tatları

Oğlak Yayıncılık

Zengin Sofraların Lüks Tatları

24,00TL

Çilingir Sofrasında Rakı, İnceliklerin Kadehindeki Şarap, Baharat ve Güç Yiyelim İçelim Tarihini Bilelim, Yöresel Mutfağımız gibi yaklaşık 25 yemek ve yemek kültürü kitaplarından tanıdığımız Deniz Gürsoy, Zengin Sofraların lüks Tatları’nda ‘İnsanoğlunun ağzına çalınmış bir parmak bal’ diye nitelendi..

Ayumi’nin Mutfağı

İş Bankası Kültür Yayınları

Ayumi’nin Mutfağı

25,93TL

Kolayca Bulabileceğiniz Malzemelerle Suşilerden Pilavlara Çorbalardan Çaylara Fotoğraflar Eşliğinde TariflerAyumi’nin Mutfağı’nda yalnızca yemek tarifleri değil, o yemeklerin yenildiği topraklarda nasıl bir kültürün var olduğuna ilişkin bölümlere rastlayacaksınız. Çubukların nasıl tutulacağından, Ja..

Mutfakta Dünya Turu

Erdem Yayınları

Mutfakta Dünya Turu

75,00TL

Nefis yemeklerle lezzetli bir dünya turuna hazır olun!Dünyanın dört bir yanından özenle seçilmiş 77 yemek tarifi ile sizi, mutfağınızda eşsiz bir yolculuğa çıkarıyoruz. Tahiti’den Rio’ya, Oslo’dan Bankok’a, Dakar’dan Beyrut’a uzanan farklı kültürlerden sembolik olarak hazırladığımız eşsiz tatlar bu ..

Yeni Yemek Kitabı

Çiya Yayınları

Yeni Yemek Kitabı

26,00TL

Her devrin “yeni”si zamanının muktediridir. 19. yüzyıl İstanbul mutfağında kebapların, dolmaların, helvaların pilavların yanında turta, rozbif, puding gibi “alafranga” yemeklerin yer aldığı Yeni Yemek Kitabı, adından da anlaşılacağı gibi gününün mutfak akımını yansıtan “yeni” kitaplardan biri.İlk ke..

Lokal Tapas

Sıfır Yayınları

Lokal Tapas

65,00TL

Tapas, İspanya mutfağına özgü, soğuk veya sıcak tüketilen küçük porsiyonlu yemeklerdir. İspanyolcada üzerini kaplamak anlamına gelen fiilden türemiştir. Tam bir tanımı olmamakla birlikte bol baharatlardan oluşması tapasın en belirgin özelliklerinden biridir. Hayal gücü kadar sınırsız çeşidi bulunan ..

Gösterilen: 1 ile 8 arası, toplam: 8 (1 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux