categories

Astronomi - Fizik

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 38 (5 Sayfa)
Yeryüzüne Düşüş

Universal Dil Yayıncılık

Yeryüzüne Düşüş

27,78TL

"Çok azımız Ay'a uçmuştur ve beraberimizde geri getirdiğimiz hikayeler çok özel, mücevher değerinde ve eşsizdir. Al, pilotluğunun yanısıra şairdir de ve maceramıza dair dürüstçe ortaya koyduğu anlatısı, yeni nesillere heyecan verecek ve onları harekete geçirtecektir."- Buzz Aldrin, Gemini 12 ve Apol..

Dinamik

Birsen Yayınevi

Dinamik

100,00TL

“Hayatımızın Her Anında Dinamik Olaylar Var”Günlük Hayatımızda Dinamik Problemler Statik Problemlere Göre Çok Daha Fazla Yer Almaktadır. İçinde Seyahat Ettiğiniz Tüm Araçlar (Araba, Uçak, Gemi, Asansör Gibi), İşyerindeki Hareketli Akşamı Olan Her Türlü Makine, Hareketli Yükler Altındaki Bir Asma Köp..

Çözümlü Problemlerle Diferansiyel Denklemler

Değişim Yayınları - Ders Kitapları

Çözümlü Problemlerle Diferansiyel Denklemler

68,00TL

Bu kitap, 17 Ağustos 1999 yılında Sakarya Depreminde aramızdan ayrılan kıymetli arkadaşım Doç. Dr. Eyüp Sabri Türker tarafından yazılan "Çözümlü Problemlerle Diferansiyel Denklemler" kitabının gözden geçirilerek eksikliği duyulan bazı bölümlerinin ilavesiyle oluşmuştur. Kendisi hayatta olsa idi kend..

Astrofiziğin Dilinden Kozmoloji

Üsküdar Üniversitesi Yayınları

Astrofiziğin Dilinden Kozmoloji

40,00TL

Üsküdar Üniversitesi Yayınları Popüler Bilim Serisi’nde yerini alan elinizdeki bu Astrofiziğin Dilinden Kozmoloji kitabı size yepyeni bir üslup ve anlayışla kâinat kitabını mütalaa ettiriyor.Bunun emsallerinden en önemli farkı, kâinattaki varlıkların sanat inceliklerini ve harikalıklarını doğrudan n..

Uzayın Şekli Nasıldır?

Hep Kitap

Uzayın Şekli Nasıldır?

45,00TL

Hep kitap’tan yenilikçi, bilgilendirici, çığır açıcı yepyeni bir dizi: Önemli Sorular! Bu kitaplar, hayatlarımızda ve bugünün dünyasında büyük etkisi olan temel meselelere yepyeni bir pencereden bakıyor. Eşsiz görsel tasarımı ve katmanlı metin yapısıyla karmaşık konuları anlamamızı kolaylaştırıyor. ..

Soluk Mavi Nokta

Ayrıntı Yayınları

Soluk Mavi Nokta

35,00TL

Carl Sagan, keskin bakışını Evren’in muhteşem gizemine atmış ve dahası bunu dünya genelinde milyonlarca okurun rahatlıkla anlayacağı bir açıklıkla dile getirmişti.Soluk Mavi Nokta işte bu taçlanmış çalışmanın adıdır. İnsan ırkı nihayet radikal anlamda yeni bir sınır bölgesine, yani uzayın sınırına g..

Akışkanlar Mekaniği

Gazi Kitabevi

Akışkanlar Mekaniği

35,00TL

Bu kitap kimya, makina, inşaat, endüstri, ziraat ve benzeri mühendislik bölümlerindeki öğrencilerin gereksinimleri gözönüne alınarak hazırlanmıştır. Akışkanlar, sıvılar yanında buhar ya da gazlar olmak üzere iki ana grupta toplanırlar. Burada, yalnızca sıvıların akışkanlığı üzerinde durulacaktır. Pe..

Temel Termodinamik Veriler

Gazi Kitabevi

Temel Termodinamik Veriler

40,00TL

Termodinamik dört temel yasaya dayanmaktadır. Bunlar, termodinamiğin sıfırıncı, birinci, ikinci ve üçüncü yasaları olarak bilinmektedir. Sıfırıncı yasa termal denge kavramını getirmektedir. Keyfi sıcaklık ölçümleri bu yasaya göre yapılmaktadır...

Maddenin Son Yapıtaşları

Alfa Yayınları

Maddenin Son Yapıtaşları

27,00TL

Nobel Fizik Ödülü (1999) sahibi Gerard ’t Hooft bu kitabında son 50 yılda maddenin en küçük tanecikleri üzerine yapılmış olan araştırmaları öykü diliyle anlatıyor. Doğanın yapbozunu oluşturan parçaları bilim insanlarının nasıl tek tek bulup birleştirdiklerini olağanüstü basit ve herkesin anlayacağı ..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 38 (5 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux