categories

Felsefe Bilimi

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 13 (2 Sayfa)
Bilinç Açıklanıyor

Alfa Yayınları

Bilinç Açıklanıyor

45,00TL

Belki de Descartes’ın meseleyi gayet başarılı bir şekilde hallettiğine karar kıldıkları için, felsefeciler bugün düşünen bir şey olarak kendi varlıklarını kanıtlamak konusunda daha az kafa yoruyorlar. Peki, hiçbir şey değil de fıçıdaki bir beyinseniz? Belki de hep fıçıdaki bir beyin oldunuz! Eğer öy..

Çizgibilim Serisi Seti (10 Kitap Kutulu)

Say Yayınları

Çizgibilim Serisi Seti (10 Kitap Kutulu)

250,00TL

Dünyaca ünlü Çizgibilim Dizisini keyifle okuyun.Büyük fikirleri anlamak için sıkıcı kitaplar okumanıza gerek yok.1 - EvrimYaşam, ilk önce başka gezegenlerde mi ortaya çıktı? Dinozorların nesli neden tükendi?Darwin’in evrime asıl katkısı nedir? Genler davranışlarımızı etkiler mi? Dawkins, bencil gen..

Erdemsizler Ülkesi

Maarif Mektepleri

Erdemsizler Ülkesi

16,50TL

Kitap Ülkesi’nde yaşayan Alfabe Uygarlığı’nın derinliklerine doğru bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız? Bu, bütün fertleri harflerden oluşan bir ülkede insanı arayan bir yolculuktur. Harflerin birey olduğu bu toplumda pek çok tartışma vardır. Ancak en önemli tartışma konusunu ‘erdem’ oluşturmaktadır..

Fragmanlar

Alfa Yayınları

Fragmanlar

15,00TL

MÖ 6. yüzyılın sonlarında İtalya’nın güneyinde Foçalı göçmenler tarafından kurulan Elea kentinde dünyaya gelir Parmenides. MÖ 5. yüzyılın ortalarında yine aynı kentte hayata gözlerini yumduğunda ise, ardında felsefe tarihinin seyrini tümden değiştirecek bir eser bırakır. Elinizdeki kitapta çevirisi ..

Felsefe Dersleri

Pinhan Yayıncılık

Felsefe Dersleri

27,00TL

Felsefeye giriş için bir el kitabı niteliği taşıyan Felsefe Dersleri, Simone Weil’in henüz 24 yaşında iken lisede verdiği derslerden oluşuyor.Genç yaşta ortaya koyduğu etkin eserlerle klasik bir filozof haline gelen Weil, bu derslerde, alışıldık sunum yönteminden farklı bir yöntem uyguluyor. Soyut f..

Fikirler Tarihi

Yapı Kredi Yayınları

Fikirler Tarihi

115,00TL

Kendimizi ve içinde yaşadığımız dünyayı anlamak yolunda bir ilk adım olan Fikirler Tarihi, yola devam etmek isteyenlere zengin kaynakçasıyla da yardımcı oluyor...

Sokrates'in Savunması

Siyah Beyaz Yayınları

Sokrates'in Savunması

15,00TL

Ey Atinalılar! Beni suçlayanların iddialarından nasıl etkilendiğinizi bilmiyorum, fakat öyle ikna edici konuştular ki, ben bile kim olduğumu unutuyordum neredeyse." ..

Hamlet ya da Hekuba: Zamanın Oyuna Baskını

Vakıfbank Kültür Yayınları

Hamlet ya da Hekuba: Zamanın Oyuna Baskını

20,00TL

Yirminci yüzyılın en önemli düşünürlerinden biri kabul edilen Carl Schmitt 1956 tarihli Hamlet ya da Hekuba adlı bu incelemesinde Shakespeare’in tragedyalarının zihinsel arka planını ve tarihsel bağlamını derinlikli bir kavrayış ve yenilikçi bir bakışla analiz ediyor. Schmitt, Shakespeare’in eserler..

Özgürlük Alanı

Alfa Yayınları

Özgürlük Alanı

39,00TL

Çağımızın en ünlü filozoflardan biri olan Daniel C. Dennett uzun felsefe kariyerinin büyük bir kısmında “özgür irade” problemiyle uğraşmıştır. Daha önce Alfa Bilimden yayınladığımız Darwin’in Tehlikeli Fikri, Özgürlüğün Evrimi, Sezgi Pompaları ve Diğer Düşünme Aletleri ile Bilinç Açıklanıyor kitapla..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 13 (2 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux