ISBN : 9789753536004

Uluslararası Skandallar ve Medyadaki Yansımaları

38,00 TL

Prof. Dr. Özgür Gönenç’in editörlüğünde “Der Yayınevi” tarafından çıkarılan ‘Uluslararası Skandallar ve Medyadaki Yansımaları’ isimli kitapta, dünyada yaşanan 14 farklı skandalın medyada nasıl yansıdığı 14 farklı yazar tarafından derinlemesine araştırılarak incelenmiştir. Alanında özgün bir içeriği sahip olan, özellikle de araştırmacı gazetecilik gerektiren olayların anlatıldığı çalışmada, medyanın kamu adına bir denetleme görevi üstlendiğini işlenmeye çalışılmıştır. Dünyanın birçok farklı ülkesinde yaşanan skandalların ele alındığı çalışmada o ülkenin medya organlarının yapısınada değinilmiştir.

Dünyada yaşanan skandallarının kamu ile paylaşılmaması adına yapılan Medya-Siyaset- Sermaye üçgeninin de anlatılmaya çalışıldığı kitapta, medya çalışanlarının haber üretim sürecinde ne gibi zorluklarla karşılaştıklarına da vurgu yapılmıştır. Çalışmada medya patronlarının ve siyasi aktörlerin medya üzerindeki etkisi tartışılarak habercilikte objektiflik konusunun önemi anlatılmıştır.

Kitapta; Araştırmacı Gazetecilik Bağlamında Dünyada Yaşanan Skandallar ve Medya, Irak Savaşı ve CNN’in Farklı Sesi Peter Arnett, Uğur Mumcu ve Araştırmacı Gazetecilik, Alman Medyası’nın ‘Ayna’sı Der Spiegel’de ‘Yalancı Muhabir’ Skandalı, İçişleri Bakanının İstifa Gerektiren “İç İşleri”, Frankfurter Allgemeine Zeitug Açığa Çıkarttı; Almanya’da NSU 2.0 Skandalı, CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın Kaset Skandalı Davası, ABD Başkanı Donald Trump’ın CNN Muhabiri Jim Acosta’nın Akreditasyonunu İptal Etme Skandalı, Cambridge Analytica Skandalı ve The Guardian Gazetesi, Wikileaks Skandalları, İran- Kontra Skandalı, Fransa’da Basın Skandalları ‘Benallagate’, Amerikan Basını ve Oval Ofis Skandalı ve Rusya’da Basın Skandalı bölümleri bulunmaktadır.

FİYAT
PEŞİN 38,00 TL
2 TAKSİT 38,62 TL
3 TAKSİT 38,83 TL
4 TAKSİT 39,04 TL
FİYAT
PEŞİN 38,00 TL
2 TAKSİT 38,63 TL
3 TAKSİT 38,85 TL
4 TAKSİT 39,06 TL
5 TAKSİT 39,28 TL
Satın aldığınız ürünle ilgili yorum yazıp görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.